Seçer, ‘’Hayır’’ Çalışmalarını Aydıncık ve Bozyazı Sürdürdü


CHP 23 ve 24 Dönem Milletvekili, E. PM. Üyesi Vahap Seçer, ‘’Hayır’’ Çalışmalarını Mersin’in Aydıncık ve Bozyazı İlçelerinde Sürdürmeye Devam Ediyor.

 Cumhuriyet Halk Partisi 23 ve 24. dönem Mersin Milletvekili Vahap Seçer, anayasa değişikliğini içeren referandum oylaması öncesinde, “Hayır” çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yarın da Anamur’da çalışmalar yapacak olan Sayın Seçer, vatandaşa neden HAYIR denmeli konusunda çeşitli sorular sorup, açıklamalarda bulundu. Onların fikirlerini alıp sorularını cevaplandırdı. 

Sayın Seçer seçmene, çıkarılmak istenen Anayasa maddeleri ile rejim değiştirilmek istenmekte, Tek adam Rejimi getirilmek istenmektedir dedi ve aşağıdaki konularda açıklamalarda bulundu; 

- Cumhurbaşkanının bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla taraflı olarak ülkeyi yönetmesini istiyor musunuz? 

- Cumhurbaşkanının istediği kadar kişiyi sayı sınırlaması olmaksızın, eğitimi, akrabalık derecesi önemsenmeden kendisine Yardımcı atamasını uygun buluyor musunuz?

 - Cumhurun Başkanının, Genel Başkanı olduğu partinin tüm milletvekillerini, bakanları tüm üst düzey bürokrasiyi, yöneticileri belirlemesini doğru buluyor musunuz?

 - Cumhurbaşkanının hastalanma, yurtdışına çıkma ve başka nedenlerle sınırsız yetkilerle donatılmış yardımcısını yerine ataması halinde, sizin oylarınızla seçilmemiş belki de ilkokul mezunu biri tarafından bu ülkenin yönetilmesini istiyor musunuz?

 - Yüzde elli civarında oyla seçilen başkanın, toplumun yüzde yüzünü temsil eden parlamentoyu fes etme yetkisi olsun ister misiniz ?

 - Başkan devletin teşkilat yapısını değiştirebilecek, Kamu Tüzel Kişilikler oluşturabilme yetkisi, isterse bölgesel yönetimler oluşturabilecek bir yetkiyle donanmasına onay veriyor musunuz? 

- Sizin zor şartlarda ödediğiniz vergileri bir tek kişinin kendi keyfince harcamasına razı olur musunuz? 

- Bir tek kişinin ülke de OHAL ilan etmesini ve Ülkeyi KHK’lerle yönetmesine onay verecek misiniz?

 - Partili bir Cumhurbaşkanının atayacağı Hakim ve Savcılar Kurulunun tarafsız olabileceğine inanıyor musunuz? 

- Cumhurbaşkanının hem İl Başkanını hem de İl Valisini atama yetkisinin olması ülkede çift başlılık yaratmayacak mı?

 - Bu rejim değişikliğine neden ihtiyaç duyuluyor?

- Erdoğan iki yıldır ülkeyi başkan gibi yönetmiyor mu? Neden terör, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, dış politikadaki sorunlar çözülemiyor?


 Aydıncık ve Bozyazı da İlçe Başkan ve Yöneticileri ile yapılan çalışmalarda yukarıdaki sorulara cevaplar aranarak yapılan çalışma çok başarılı geçti. Milletvekilimizin çalışmalarına ayrıca önceki dönem İl Genel Mec. Bşk. Mehmet Güner, E. İl. Yöneticisi Ali Batmaz da eşlik etti. 0 comments

Yorum Gönder

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi