Bu Özel Öğretmenlerimiz Örnek Alınmalı

YAZARLAR, Mesut Güven Köşesi, Anamur, Anamur Haber, Anamur Haberleri, Anamur Son Dakika,

Mesut Güven / Anamur Manşet Köşe Yazarı ; Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Özel Eğitim Sınıflarının çok başarılı gördüğüm eğitimini, sizlere tanıtabilmek için sınıflarına girdim. Öğretmenlik mesleğinin özveri ve sevgi mesleği olduğunu yeniden anladım.

Gördüm ki; özel eğitim alması gereken öğrencilerimiz emin ellerde. Onları ve mesleklerini çok seven, çocuklarından daha fazla ilgiyi, o özel öğrencilere gösteren öğretmenleri tanımanın huzurunu yaşıyorum.

Öğretmenlerimiz; Nihat Ersoy, Ayşe Şakacı, Himmet Limon, Şulen Kumcu, Fatma Nuran Altıntaş, Sümeyye Dağıstan İşler, Medine Gülşah Tuğrul, onlara rahat çalışma ortamı sağlayan idarecileri İsa Çelebi, Songül Güven Sağlam, Kemal Akmeşe, Ersan Yıldız ve Okul Müdürleri İsa Çelebi ile birlikte huzurlu bir çalışma ortamını öğrencilerine yansıtmaktalar.

Öğrencilerini ‘’en iyi şekilde hayata hazırlamayı’’ amaç edinen öğretmenlerimiz; Onların kendi başlarına kaldıklarında, hayatta karşılaşacakları ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını, engelleri nasıl aşacaklarını, hayattan nasıl zevk alacaklarını, sosyal yaşamlarının nasıl daha iyi olacağı üzerine, eğitimlerini planlayıp, uygulamaktalar.

Bu maksatla; Okulda bir yaşam mutfağı kurulmuş. Öğrencilerimiz öğretmenlerinin gözetiminde, kahvaltılarını hazırlamakta, yemeklerini pişirmekte, bulaşıklarını makinesine koyup yıkamakta, kirlenen çamaşırlarını çamaşır makinesinde yıkamakta, temizliklerini kendileri yapmakta. Ayrıca, sera içerisinde sebze yetiştirme, ağaç dikme, araç temizleme, işleri planlanmış. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesi için çalışmalara maddi manevi destek için, veliler (özellikle Ali Atakan, Adil Çevik) , Şehrin yardım sever esnafları, İşadamları da dahil edilmiştir.Öğrencilerin sosyal faaliyetler için yetişmelerine drama öğretmeni Fatma Ülker, beden öğretmeni Gülşen Öz, müzik öğretmeni Kenan Kahvecioğlu özenle katkı vermektedir.Ayrıca öğrencilerin olmak istedikleri meslekleri bir gün boyunca yaşamaları için, onlara olanak sağlanmakta, polis olacaklar emniyete, asker olacaklar askeriyeye, hemşire olacaklar hastaneye götürülmektedir. Bu gün de anasınıfı öğretmeni olmak isteyen öğrenci Seçil Öküzcü, Elma Şekeri Kreşine götürülmüş, sınıf öğretmeni Saadet Çetinsağ eşliğinde öğrencilere, öğretmenlik yapmıştır.Çocuklarımız ilçe içerisinde, yaylalarda gezilmesi gereken her yere gezmeye götürülmüş, İlçe dışında Aynalı Göl Mağarası, Çanakkale, İzmir, Pamukkale, İstanbul, Antalya, Kapodokya gezilerine götürülmüş, yakında Ankara Anıtkabir gezileri planlanmıştır.Bu faaliyetlerin gerçekleşmesine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Anamur Kaymakamlığı büyük destekler sağlamış, öğretmenlerimizin çalışmaları, okulumuz, taktirler almıştır.Bu büyük özverili çalışmaları gerçekleştiren okulumuza, öğretmenlerimize şükranlarımı sunar, destek olanları kutlar, kamuoyunun ve Milli Eğitim Bakanlığına kadar sıralı eğitim camiasının bilgilenmesini dilerim.


Loading...loading...


0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi
<>