Sigarayı Bırakmanıza Elektronik Sigaranın Faydası Olacaktır

Anamur Manşet Reklam Haber,

Sigarayı Bırakmanıza Elektronik Sigaranın Faydası Olacaktır


Gündelik hayatta insanların pek çok alışkanlığı bulunmaktadır. Bu alışkanlıkların çoğu neredeyse insanların yaşama biçimleri haline gelmiştir. İnsanların yaşama biçimi haline gelmiş ve bağımlılık derecesine ulaşmış alışkanlıklarının başında ise sigara yer alır. Hayatımızda karşılaşabileceğimiz en zararlı alışkanlıkların başında da sigara gelmektedir. Sigaranın insana olan zararını anlatmak için herhangi bir çabaya gerek yoktur. Çünkü insana verilebilecek en büyük zarar hayatını yok etmektir ki sigaranın da insana verebileceği en büyük zarar budur. Bunun için hem tıbbi hem de başka iyi huylu alışkanlıklar ile sigara alışkanlığına son verme yöntemleri zaman geçtikçe artmaktadır. Son zamanlarda toplumda yaygın olarak kullanılmaya başlayan ve sigara alışkanlığını sona erdirme konusunda gayet başarılı olan bu ürün elektronik sigaradır.

Adından anlaşılacağı üzere bu da bir sigaradır ancak normal sigaraya kıyasla insan sağlığına verdiği zarar çok çok az seviyelerdedir. En büyük avantajlarından biri de içerisinde bulunan nikotin ve likit oranlarını kullanıcının isteğine göre ayarlayabiliyor olmasıdır. Bu sayede sigara kullanan bir kişi elektronik sigaraya geçtiğinde yavaş yavaş nikotin ve likit oranlarını azaltarak sigaraya olan bağımlılığını zayıflatabilecektir. Zamanla bağımlılığını yenen kişi bu yolla çok rahat sigara düşkünlüğüne son vererek hayatına tertemiz bir sayfa açabilir. Elektronik sigaranın normal sigaraya karşı olan avantajlarından bir diğeri de maddi alandadır. Bilindiği üzere sigara fiyatları insanların aylık toplam gelirlerine kıyasla çok yüksektir. Bir asgari maaşın net olarak aylık 1400 TL civarında olduğunu ve bir sigara paketinin 10 TL olduğunu düşünürsek her gün bir paket sigara kullanan vatandaş aylık olarak 300 TL 'sini sigaraya harcamaktadır. Bu da aylık gelirinin 5 'de 1 'inden daha yüksek bir para miktarına denk gelmektedir. Her ay böyle bir masrafın yerine elektronik sigara alınması durumunda ödenecek miktar oldukça makul bir hal almaktadır. Ayrıca elektronik sigaranın sürekli olarak kullanılması da fazla bir masrafa yol açmamaktadır. Yani normal sigara kullanan bir vatandaşa kıyasla elektronik sigara kullanan bir vatandaş aylık kazancının büyük bir kısmını cebinde tutmayı başarabilmektedir. Elektronik sigaranın sadece kişiye değil çevreye ve topluma olan zararı da çok azdır. Normal sigara kullanan bir vatandaş hem evinde hem de toplum içerisinde sigara kullandığı zaman çevresini oldukça kötü bir havaya maruz bırakmaktadır. Bu kötü havadan ise en çok çocuklar zarar görmektedir. Küçük yaşta çocuklarının yanında sigara kullanan ebeveyinler bu sayede daha küçük yaşta olan çocuklarını pasif içici yapmaktadırlar. Elektronik sigara dumanı ise çevreye yayılmayıp direk havaya karışmaktadır. Yani sadece içen kişide bir etki bırakmaktadır. Bu sayede hem etrafta kötü koku hem de zararlı bir hava oluşmamış olur.

Elektronik sigara satın almak için tıklayın.
loading...


loading...


0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi
<>