22 Temmuz 2018 Pazar

Muz Festivali, Ayna Grubu'nun Muhteşem Konseri İle Son Buldu

Anamur, Anamur Haberci, Anamur Haberleri, Anamur Haber, Anamur Son Dakika,

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ; 
12. Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali Ayna Grubunun muhteşem konseri ile son buldu.

Belediye sosyal tesislerinde devam eden Festivalin 3. Gününde , 9 yılda gerçekleştirdiği projelerini sinevizyonda göstererek tek tek sıralayan Belediye Başkanı Mehmet Türe, ilerleyen zamanda da yapacağı projelerini de çizimleri ile anlattı.

Anamur Belediye Konservatuarı folklor ekibi, Ankara Fogmet Spor Kulübü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Dansları grubunun gösterilerinin ardından sahne alan Ayna Grubuna Belediye Başkanı Mehmet Türe de “Aldırma Gönül Aldırma” parçası ile eşlik etti. Ölünce sevemezsem seni, Merhaba Akdeniz, Gitme Kal diyemedim, Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar, parçaları ile meydanı coşturan Ayna Grubuna gençler hem telefonlarının ışıklarını yakarak hem de söyleyerek eşlik ettiler.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ve Azarbeycan Temsilcisi Melek Natiova´nın da katıldığı festivalin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Türe, sanatçılara plaket takdiminde bulundu. Kayseri´de PKK´lı teröristlerin çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu halk otobüsüne bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan Mersinli er Kubilay Şimşek, Anamur´un il olması halinde plaka sayısını üzerinde taşıyan 82. Numaralı formayı Ayna Grubu solisti Erhan Güleryüz´e takdim etti.

loading...


Yorum Yap