29 Ağustos 2018 Çarşamba

CHP İlçe Başkanı Güven’den Zafer Bayramı Mesajı

SİYASET, CHP ANAMUR, Anamur, Anamur Haber, Anamur Haberci, Anamur Haberleri, Anamur Son Dakika,

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ; CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Kutlama Mesajı yayınladı.

 Güven, 30 Ağustos'ta kazanılan zaferin aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yolunu açan zafer olduğunun altını çizdi.

Ayhan Güven 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı şöyle: ''Her türlü yokluk içerisinde, büyük asker, eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir azim, kararlılık ve fedakarlıkla yürütülen Ulusal Kurtuluş Savaşımızın son aşaması olan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yani Büyük Taarruz’un kazanıldığı gün olan ve yurt topraklarının işgalden kurtarıldığını temsil eden 30 Ağustos Cumhuriyet tarihimiz açısından kuşkusuz çok önemlidir. 30 Ağustosta kazanılan zafer aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun yolunu açan zaferdir. Türk ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kötü gidişe dur diyerek, kendi kaderine el koymuş ve canını dişine takarak esaret altında yaşamayacağını yedi düvele ilan etmiştir. Sevr sevdalıları ve işbirlikçilerinin hevesleri kursaklarında bırakılmıştır.

Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum. Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum.''


Yorum Yap