1 Ağustos 2018 Çarşamba

Türe,Belediye Meclisinden 8 Milyonluk Krediye Onay Aldı

Anamur, Anamur Haber, Anamur Haberci, Anamur Haberleri, Anamur Son Dakika,

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ; Türe,Belediye Meclisinden 8 Milyonluk Krediye Onay Aldı.


Ağustos Ayı Meclisi’ne Başkan Türe’nin ek gündem maddesi olarak sunduğu tüm mahallelerdeki yolların bakım ve onarımı ve ayrıca Belediyenin araç ve iş makinesi ihtiyacını karşılamak üzere talep edilen 8 milyon TL’lik kredi teklifi, 10 Evet, 9 Hayır ve 1 çekimser oy ile kabul edildi.

8 MİLYONLUK KREDİYE ONAY 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tek gündem maddesi ile toplanan Anamur Belediye Meclisi’ne ek gündem maddesi olarak 8 Milyon TL’lik kredi talebini sundu. İlgili maddenin gündeme alınmasına ilişkin yapılan oylamanın kabul edilmesinin ardından söz alan Başkan Türe; ‘’ Değerli arkadaşlar biliyorsunuz iş makinesi alımı ve köylere asfalt projemiz için bu kredi talebini daha önce de 3 kez meclise taşımıştık. Köylere hizmet bizim boynumuzun borcu. Özellikle büyükşehir yasası ile birlikte belediyemizin imkanları çok çok kısıtlandı. Hali hazırdaki mali sistemle bu hizmetleri köylere götürmemiz imkansız. Biliyorsunuz asfalt peşin para ile oluyor. Nakit kaynağınız yoksa bir metre asfalt yapamıyorsunuz. Yine iş makinesi ve araç parkımızı güçlendirmek için nakit kaynağa ihtiyacımız var. Bu nedenle bu krediyi, siyasi bir amaç gütmeden tamamen hizmete yönelik olduğu bilinci ile takdirinize sunuyorum’’ dedi.

Oylama sonucunda, AKP’nin 4, MHP’nin 2, CHP’nin 2 ve Bağımsız 1 Meclis Üyesi’nin Hayır oyuna karşılık İYİ Parti’nin 8, MHP’nin 1, CHP’nin 1 Evet ve CHP’nin 1 çekimser oyuyla kredi teklifi meclisçe kabul edilmiş oldu.


Oylama sonucunda meclis üyelerine teşekkür eden belediye Başkanı Mehmet Türe ‘’Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Kullanılacak olan 8 Milyon TL’lik kredinin kuruşu kuruşuna hesabını vermek üzere bir komisyon kurulması teklif edilmişti. Bununla ilgili çalışmayı en kısa sürede hayata geçireceğiz.’’ diyerek oturumu sonlandırdı.
loading...
Yorum Yap