28 Ağustos 2018 Salı

Yiğit ; Anamur'un Ufkunu Açacak Hizmet Aşkıyla Dolu Bir Genç

SİYASET, Anamur, Anamur Haberci, Anamur Haber, Anamur Haberleri, Anamur Son Dakika,

Ahmet YİĞİT / Anamur Manşet  ; Anamur'un Ufkunu Açacak, Hizmet Aşkıyla Dolu Bir Genç,Özgür Özuğur.

2013 yılının ekim ayıydı, tesadüfen bir yerel televizyon kanalında memleketim Anamur'da Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmuş bir genç kardeşimi sabırla, keyifle elli üç dakika yedi saniye dinledim.

İşte dedim; memleketim Anamur' a, bilgisi, projeleri, ön görüsü, doğduğu ve yüreğinde yaşadığı kenti özümseyen, Anamur'un ufkunu açacak hizmet aşkıyla dolu bir genç...


2014 yerel seçimlerinde genç kardeşimizi parti değerlendiremedi. O yine yılmadı Anamur'a hizmet için her görevi yapmaya hazırım dedi. Köy köy ilçe ilçe tüm kenti elinden geldiği kadar gezdi. Ailesini, işini düşünmeden, özveriyle koşturdu.
Eğitim ve iş hayatında birçok başarılara imza atan, güler yüzlü, samimi ve içten tavırlarıyla, tanıştığı insanlarda iz bırakan bu genç kardeşimizin adı Özgür ÖZUĞUR dur.


2019 yerel seçimleri aynı zamanda 1919 gençlik ruhunun ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "doğum günüm"dediği yılın yüzüncü yıl dönümüdür. Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı, bilgi birikimi yüksek, okuyan, sorgulayan, araştıran, geçmişi temiz, dürüst, saygın çağdaş cumhuriyet gençlerimize gereken değer, önem ve fırsat verilmelidir...
Özgür ÖZUĞUR kardeşimiz birçok kesimden destek ve oy alabilecek bir kişiliğe sahip.


Yeterki kenetlenip, güç verelim...


Zaman; ayrılık, didişme ve çatışma zamanı değildir...


Zaman; hep birlikte el ele omuz omuza verip daha çağdaş bir Anamur için birlik olma zamanıdır...
Yorum Yap