17 Şubat 2019 Pazar

Anamur Emniyeti Okul Çevrelerinde Gerekli Önlemler Alıyor


Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okul önlerinde ve çevrelerinde öğrencilerin sorunsuz bir eğitim öğretim yılı geçirmesi için çalışmalar başlattı.
Anamur’daki okulların okul ve idarecileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki toplantıda bir araya gelen Emniyet Müdürü ve emniyet görevlileri Eğitim-Öğretim dönemi süresince kolluk görevlileri olarak okullarda görev alacaklarını. Emniyet Güçlerince, okullarda öğrencilerle ve idarecilerle sık sık diyalog kurularak Polis-Öğrenci iletişimin güçlendirilmesini hedeflediklerini, bununla, öğrencilere her zaman yanlarında olacaklarını söylediler.
Ayrıca Toplum Destekli Polisler ve Çocuk Polisleri; okullarda ve öğrencilerde bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının önlenmesi, problemli öğrencilerin tespiti ve sorunlarının en aza indirgenmesi, devamsızlık yapan öğrencilerin okula devamının sağlanması, okul çevresi ve girişlerinde okulla ilgisi olmayan kişilerin uzaklaştırılması gibi konularda okul idarecileri ve rehber öğretmenleri ile sık sık görüşülerek okullarla Emniyet Müdürlüğü arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır. Yine yıl içerisinde bütün okullarda emniyet güçlerince, konularında uzman kişilerce; Okul Güvenliği, Çocuk Güvenliği, Trafik Güvenliği ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Kullanımının önlenmesi konularında farkındalık eğitimleri verilerek bu alanlarda öğrencilerin bilinçlenmesi sağlanarak güvenlik risklerinin ortadan kaldırılması planlanmaktadır.

Yorum Yap