18 Şubat 2019 Pazartesi

Mükerrem Tollu’dan Limonata Fabrikası Müjdesi


Başkan Tollu’dan Limonata Fabrikası Müjdesi

Cumhur İttifakı Erdemli Belediye Başkan Adayı Mükerrem Tollu, ilçede hasadı devam eden limon tezgâhlarını gezdi. Gezi kapsamında Erdemli Merkez, Limonlu Mahallesi, Kocahasanlı ve Keşli Mahallelerinde bulunan tezgâhları ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede istihdamı arttırmak adına limonata fabrikası kurulması için proje hazırladıklarını söyledi.


Tezgâhlarda çalışan vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, tatlı ikramında bulundu. Öğle yemeğini Limon bahçesinde, hasat yapan çiftçi hemşerileriyle birlikte yiyen Başkan Tollu, ilçe hakkında yapılabilecek çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.

Ziyarete Başkan Tollu’nun yanı sıra MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.


Başkan Tollu yaptığı değerlendirmede,

“Bugün hava güzel, limon güzel, bahçeler güzel… İnsanlarımız limon bahçelerinde çalışıyorlar. Bizde, limon bahçelerinde çalışan gönüldaşlarımızı ziyaret edip, onlarla sohbet ettik. Malumunuz Erdemli, limonun başkenti bu yüzden çok ciddi bir ekonomik değer. Belediye olarak şu ana kadar kentin temel meselelerini hallettik, bundan sonra inşallah kente ekonomik değer katan, kentte istihdam oluşturan ve vatandaşın yaşam kalitesini arttıracak, ekonomik anlamda değer katacak projeler üretiyoruz. İnşallah, tarım ürünlerimizin sanayileşmesi için limonata fabrikası, plastik kasa fabrikası gibi çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ayrıca bu ürünlerimizi Dünya’ya tanıtmak adına patent alma çalışmalarımızı da başlattık.” dedi.

Başkan Mükerrem Tollu Çiftçilere hayırlı ve bereketli hasatlar, bol kazançlar diledi.

Yorum Yap