Aktay ; karanlık eller 31 mart’taki zaferimizi engelleyemeyecek

Aktay ;-karanlik-eller-31-mart’taki-zaferimizi-engelleyemeyecek

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil AKTAY son günlerde Mersin ve ilçelerinden yaşanılan 
afiş, pankart ve billboard ilanlara yönelik saldırılar vede sahte bildiri dağıtılması konularıyla ilğili bir basın açıklamasında bulundu.

BASIN AÇIKLAMASI AYNEN ŞÖYLE ;

BASIN AÇIKLAMASI

Bu seçim döneminde, demokratik dünyada son derece normal olan, ancak maalesef son yıllarda ülkemizde hiç görülmeyen bir şey yaşandı Mersin'de.

3 büyükşehir belediye başkan adayı, bir araya geldiler, üniversite öğrencilerinin karşısına birlikte çıktılar, projelerini anlattılar, soruları birlikte yanıtladılar. Belediye başkan adayları demokratik, seviyeli ve tatlı bir siyasi rekabetin, son derece olgun bir örneğini sergilediler. Bütün Türkiye'ye örnek oldular. Kendilerine, Mersin adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mersin işte budur. Mersin'in siyasi iklimi, demokrasi anlayışı, kardeşlik algısı budur.

Ne var ki, son günlerde, Mersin'in bu ruhunu kavrayamamış, Mersin'e yabancı kimi çevrelerin, Türkiye'nin başka yerlerinde sergilemekte oldukları kirli bir oyunu Mersin'de de sahnelemeye çalıştıklarını görüyoruz.

Bir propaganda malzemesi olarak masa başında üretilmiş olan "beka sorunu" tartışmalarıyla başlatılan bu oyunu kurgulayanlar, seçmeni açıkça tehdit etmektedirler: "Ya benim adayıma oy verirsin ya da seni düşman, terörist ilan ederim".

Demokrasiye, yurtseverliğe, milliyetçiliğe sığmayan, kardeşi kardeşe düşürmeyi göze almış, seçimi kazanmak için her yolu mübah gören bu yaklaşım, durduk yerde ortaya çıkmadı elbette. 31 Mart'ta sandıktan çıkacak sonuçtan duyulan korkunun ürünüdür bu.


Bu korkunun neler yaptırabileceğini ilk olarak, Sayın Burhanettin Kocamaz'ın adaylığının son derece karanlık bir biçimde engellenmesiyle gördük. Ancak Mersin'in sağduyusu, yaratılmak istenen şaibe ortamına geçit vermedi ve kamuoyu gerekli olgunluğu göstererek, her şeye rağmen, demokratik süreci, doğru rotada tutmayı başardı.

31 Mart yaklaştıkça, sandıktan çıkacak sonuçtan korkanlar da kirli işlerini artırdılar. Yalan ve iftiranın dozunu yükselttiler. Yetmedi, bir ilçe belediye başkanına karşı kaset kumpası tezgahladılar.

Bu karanlık eller şimdi de partimizin adaylarının ve özellikle de Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap Seçer’in 31 Mart’ta elde edeceği zaferi engellemek için harekete geçmiş durumdalar.

Mersin’in pek çok ilçesinde, organize bir şekilde ve eş zamanlı olarak adaylarımıza ve partimize yönelik bir algı operasyonuna girişildi. Bu sabah afiş, pankart ve billboard ilanlarımıza yönelik saldırılar gerçekleşti. Üzerlerine yalan ve iftira dolu, kışkırtma amaçlı yazılar yazıldı.

Partimizin Mersin’de hiçbir siyasi partiyle ittifak kurmadığı bilinmesine rağmen, başka parti ve partilerin amblemleriyle partimize oy isteyen, sahte bildiriler dağıtılmakta, bu bildirilerde yer alan kimi ifadelerle seçmenlerin yanıltılması hedeflenmektedir. Daha da vahimi, toplum içerisinde kin ve nefret duyguları körüklenmeye, düşmanlık hisleri yaratılmaya çalışılmaktadır.

Mersin’in merkezinden, uzak ilçe ve köylerine kadar pek çok yerde, eş zamanlı olarak bu tür girişimlerde bulunulması, partimize yönelik bu karalama kampanyasının organize bir şekilde hayata geçirildiğini açıkça göstermektedir.

Konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduk, bulunacağız. Ama buradan yargı ve emniyet güçlerimize bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Yapılmakta olan, organize bir iştir ve milli iradenin sağlıklı bir biçimde tecelli etmesini önlemeye yönelik, son derece vahim bir suçtur. Failleri yakalanmadıkça, benzer girişimlere devam edileceği açıktır. Bu nedenle, olay hızla ve özenle araştırılıp failleri yakalanmalı, haklarında gereken işlemler derhal yapılmalıdır. Kentin en işlek yerlerinde pankartlarımızın üstüne yazılar yazan, sahte bildiriler dağıtarak toplumu kargaşaya sürüklemek isteyen kişileri kamera kayıtlarıyla tespit etmek zor olmasa gerektir.

Mersin Valiliğini ve ilçe kaymakamlarımızı da konuya gereken hassasiyeti göstermeye, seçimlerin huzur ve güvenini korumak konusunda tüm önlemleri almaya davet ediyorum.

Son olarak, tüm Mersin kamuoyu bilmelidir ki, bu oyunları tezgahlayanlar son çırpınışlarını yaşamaktadır. Asla amaçlarına ulaşamayacaklar, Mersin seçmeninin özgür iradesine ipotek koyamayacaklar.

31 Mart günü, sandığa giren her bir oyun güvencesi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Dürüst, hukuka uygun, şaibesiz bir oy sayım süreci yaşanması amacıyla gerekli tüm tedbirlerimizi aldık, hazırlıklarımızı yaptık..

Hiç kimse endişe duymasın. 31 Mart'ta demokrasi kazanacak. Mersin’de mutlu, huzurlu ve refah içinde, kardeşçe bir gelecek hayal edenler kazanacak.

31 Mart'ta birliğimiz, kardeşliğimiz kazanacak.27.3.2019Adil AKTAY

CHP Mersin İl Başkanı

0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi