Anamur'a Yapılacak Balık Çiftiklerine Bakanlıktan Onay

Anamur Haber, Anamur Son Dakika,

Anamur Çamlıpınaralanı Mahallesinde yapılması planlanan balık çiftlerine onay geldi.

Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri,Anamurlu çevrecilerin daha önce balık çiftliklerine tepki göstermiş yapılmak istenilen tüm balık çiftlikleri projelerinin iptal edilmesini istemişlerdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise Anamur'da kurulması planlanan balık çiftlerine CED olumlu rapor verdi.Rapora göre Anamur'da 9 balık çiftliklerinin kurulmasına onay verildi.Aydıncık'da ise 8 balık çiftliğine onay verilirken toplam yıllık 16 Bin ton balık üretileceği ve 17 tesisin maliyeti ise 259 Milyon TL olarak açıklandı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ İNTERNET SİTESİNDEN YAPILAN DUYURU

MERSİN ili ANAMUR, ilcesi Çamlıpınaralanı Mahallesi, Anamur Burnu Açıkları mevkiindeki Gümüşdoğa Su Ürn. Üretimi İhracat ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan KÜLTÜR BALIKÇILIĞI (GÜMÜŞDOĞA 2 NOLU TESİS-GÜMÜŞDOĞA 4 NOLU TESİS-GÜMÜŞDOĞA 5 NOLU TESİS) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup; MERSİN Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.


loading...

0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi