14 Mayıs 2019 Salı

Dünya Engelliler Haftası Anamurda kutlandı

Anamur Haber, Anamur Son Dakika, aned,


Dünya Engelliler Haftası, Anamur'da kutlandı.


Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği'nin önünden başlayan farkındalık yürüyüşü renkli görüntüler eşliğinde Cumhuriyet Meydanda sona erdi.

Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’nce hazırlanan Engelliler Haftası programa Cumhuriyet Meydanındaki programa Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Engelliler haftası kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği başkanı Hikmet Narcı tarafından Atatürk anıtına çelen sunumu gerçekleştirildi.

Kutlamalarda Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği başkanı Hikmet Narcı bir konuşma gerçekleştirdi.Narcı konuşmasında şunları dedi; “Engellilerin sorunlarına ve çözüm noktalarına dikkat çekerek, amaçlı farkındalık oluşturmak için ülkemizde ve ilçemizde değişik etkinlik ve programlar düzenlenmektedir. Engelli olmak kusur değildir. Asıl engel zihinde ve kalptedir. Sevgi, saygı, umut ve azimle bütün engeller aşılabilir. Gerçek engel bu değerleri kaybedenlerdedir. Ülkemde her birey bir engelli adayı olmaması için gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını dilerim”


Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’nce hazırlanan Engelliler Haftası programında öğrenciler tarafından şiirler okundu, davul ve darbuka ritim gösterisi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.


loading...

Yorum Yap