Büyükşehir'in Öğrenim Yardımı 1000₺’den 1250₺’ye Çıktı

MANŞET, Anamur Haber, Anamur Son Dakika, Vahap Seçer, Mersin Büyük Şehir Belediyesi,

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ;
Mersin Büyükşehir Belediyesi üniversiteyi kazanan gençlere ilk yıl için yaptığı öğrenim yardımını, yeni dönemde 1000₺’den 1250₺’ye çıkarıldı.


Mersin Büyükşehir Belediyesinin Teşkilat yapısını değiştiren yönetmelik ile en az dört yıllık bir üniversiteyi kazanan öğrencilere 1250 TL eğitim yardımı yapılması meclis onayından geçti.

Mersin Büyük şehir Belediyesi 2019 Yılı 1.Olağanüstü Meclis Toplantısında gündeme gelen, Üniversitelere eğitim yardımına Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Kılınç destek verdi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis Üyesi Kazım Kılınç yapılacak eğitim yardımıyla ilgili madde üzerinde yaptığı konuşmada ,”Nereye gittiği belli olan,üstelik öğrencilerimize yapılan bu eğitim yardımını gönül rahatlığıyla destekliyorum.Eğer karşılıksız eğitim yardımında başarı ölçütü aranacaksa, kazan tüm öğrencilere eğitim yardımı yapılmalı.Dolayısıyla 2 yıllık yüksekokul kazanan öğrencilerimize de belli bir miktar eğitim yardımı yapılmalı.” dedi. Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Kazım Kılınç ayrıca Anamur Şehit Eren Bülbül Eğitim-Öğretim Destekleme Kursuna değinerek ,”Öncelikle bu kurs merkezimizin sınıf sayısı az olan yerden taşınarak ,önce dershane olarak kullanılan yere taşınması öğrencilerimizin yararına oldu.Derslik sayısının 6 ‘dan 13’e çıkmasıyla daha çok öğrencilerimizin bu kurslardan yararlanmasını sağlayacak.Anamur’daki bu eğitim –öğretimi destekleme kurs merkezi (üniversiteye hazırlık kursu) geçen yıl çok başarılı olmuştur.Bütün kurs merkezleri arasında en başarılı kurs merkezi olduğunu biliyorum.Geçen yıl ki başarılarından dolayı öğretmen ve yöneticileri kutluyorum.Son söz olarak şunu söylüyorum.Eğitim işleri siyasi kaygılardan uzak tutulmalı, eğitimle ilgili alınacak kararlarda siyasi tercihlere bakılmamalı.Başarıya, liyakate bakılmalı.”dedi.


Başkan Seçer,” eğitime daha çok kaynak ayırmak isterdim”

Başkan Vahap Seçer'in eğitime verdiği önem ve destekle Mersin ve Mersinli gençler geleceğe daha da umutla bakıyor !‬

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de,”Geçen yıl üniversiteyi kazanan öğrenciler yapılan yardım 1000 TL idi. Bu yıl 1250 tl olarak meclis onayımızdan geçirdik,öğrencilerimize hayırlı olsun.Eğitime çok daha kaynak ayırmak istiyorum.Yaklaşık 1O milyonluk bir bütçe oluşturuyor bu eğitim yardımı.Ekim ayında başlayacak mayısta bitecek.Biz yönetime geldiğimiz de geçen yapılması gereken yardımların 500 tlsi ödenmiş,500 tlsi duruyordu.Kısa zamanda kalan miktarı çocuklarımıza ödedik.Bu ödemeleri tasarruf tedbirlerinden çıkardık ve ödedik. Gelecek yıl 2 yıllıkları kazanan çocuklarımıza bu yardımın yapılması

0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi
<>