Adamın Hikayesi Adlı Tek Kişilik Gösteriye Anamur'da Yoğun İlği

Anamur, Anamur Haber, Anamur Son Dakika, ADD, ADD ANAMUR ŞUBESİ

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ; Atatürkçü Düşünce Derneği ADD Anamur Şubesi’nin organize ettiği etkinlik kapsamında sahnelenecek olan ''Adamın Hikayesi'' gösterisinde bilinmeyen yönleriyle Atatürk anlatıldı.

Tarihçi – Yazar Ertuğrul Sertbaş’ın “ADAMIN HİKAYESİ” isimli tek kişilik gösterisi Anamur Kültür Merkezinde yoğun katılımıyla izlendi. Atamızın hayatıyla ilgili anlatımların yer aldığı gösteri salonda duygusal anlar yaşattı.

Tarihçi/Yazar Ertuğrul Sertbaş, gösteride birçok farklı kaynaktan edinilen ve tabii bir kısmı da yazarın kendi araştırmalarından elde edilmiş, Atatürk’le ilgili az bilinen olaylar ve anekdotlar kullanılmıştır .

Gösteride Mus­ta­fa Kemal Ata­türk’ün bi­lin­me­yen yön­le­ri,bir asker ve bir lider ola­rak ne kadar az bu­lu­nan ne kadar üstün va­sıf­la­ra haiz ol­du­ğu, ama aynı za­man­da da ne kadar alçak gö­nül­lü, zeki ve öz­ve­ri­li bir insan ol­du­ğu­nu gös­te­ren yön­le­rini,NASA tarafından Ay’daki bir kratere Atatürk adının verilmesinden, dönemin ABD Başkanı Roosevelt ile Atatürk arasındaki mektuplaşmalara kadar ilginç anekdotları fo­toğraf­lar ile an­la­tıldı.


Gösteri, tüm salon ayakta İzmir Marşı söyleyerek sona erdi.Gösterisi sonrasında Anamur Atatürkçü Düşünce Derneği Başkan ve yönetimi, Tarihçi- Yazar Ertuğrul Sertbaş’a plaketini ve hediyesini taktim etti.

Tarihçi – Yazar Ertuğrul Sertbaş gösteriye gelenlere imzalı kitaplarını takdim etti.
0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi