Kılınç Haciz ve Mühürlenen Sera Konulara Açıklık Getirdi

Anamur Belediyesi, Anamur Haber, Anamur Son Dakika, Hidayet Kılınç,

Özcan GÜNGER / Anamur Manşet ; Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, düzenlediği basın toplantısı ile mühürlenen sera ve belediyeye gelen haciz konularına ile ilğili basın toplantısı düzenledi.


Anamur yerel basıl ile kahvalıta bir araya gelen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, mühürlenen sera ve belediyeye gelen haciz konuları hakkında basına bilgi verdi.

Başkan Kılınç yaptığı konuşmada;


''Anamur Çarıklar mahallesine Muzbir Başkanı Hasan Çatkaya tarafından yapılan 195 dönümlük muz serasının yapılan incelemeler sonucunda kaçak yapı olduğu ortaya çıkması üzerine yasa gereği seranın Anamur Belediyesince mühürlendi.''


''Mühürlenmenin ardından Muzbir ve Hasan Çatkaya’ya ait facebook sayfaları üzerinden Anamur Belediyesine haciz konulduğu ile ilgili paylaşımlar yapılmaya başlandığı ve bu şekilde Anamur Belediyesi itibarsızlaştırılmaya çalışıldı''


''Muzbir Anamur’lu Muz üreticileri tarafından kurulan bir dernektir. Ve bu derneğin kişisel çıkarlar için kullanılmasının yanlış olduğunu belirterek, yapılan incelemede sera yapılan bu alan Turizm tesis alanı kapsamında olduğu ortaya çıkmış, Hasan Çatkaya tarafından Belediyeye sunulan 30.06.2017 tarih ve 718 sayılı Çevre Şehircilik İl Müdürüğü’nden alınmış , “örtü altı tarım yapılmasında bir sakınca yoktur” şeklinde yazan bir izin belgesini ibrazı üzerine, söz konusu parsellerin 1/1 ölçekli Çarıklar imar planı içerisinde bulunan yerin Turizm tesisi alanı kapsamında kaldığı görülmüş olup, Anamur Belediyesi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar sonucunda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü “bizde böyle bir kayıt yoktur” şeklinde cevap geldi. Yani ibraz edilen izin belgesinin sahte olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Belediye ekiplerimizce sera mühürlendi. Ayrıca resmi evrakta sahtecilik konusunda suç duyurusunda bulunduk. Hasan bey kendisi bizi arayarak mahkemeye başvuracağını belirtti bizde tabiki dava açabileceğini söyledik.''

Belediye Araçlarına Haciz


Anamur Belediyesine yapılan Haciz olayı ile olarak ta açıklamada bulunan Kılınç, Betaş İnşaat tarafından Belediyeye haciz gönderilmesi konusu, bizden önceki dönemin borçlarından kaynaklanıyor. Ama devlette devamlılık esasına göre biz bu borcu oturalım bir ödeme planı yapıp ödeyelim dedik. Ancak firma bu borcun karşılığı olarak taahhüt ettiği işleri henüz bitirip bize teslim edemediği halde bize haciz gönderdi. Bizde Haciz kararına mahkemeye başvuru yaparak itiraz ettik ve durdurttuk. Şirketin taahhüt ettiği yerler olan hem Atatepe’de hem Çarıklar’da eksiklikler var tamamlanmamış. Önceki dönemin seçim yatırımları olan bu projelerin borcu. Ama Biz buna rağmen eğer bir şaibe varsa buna müfettişler karar versin dedik. Borcu ödemek için alacaklı şirketle oturup bir ödeme takvimi oluşturalım dedik. Ama şirket bizi icraya verdi bizde mahkemeye verip haciz işlemini durdurduk. Dedi.
1 yorum

  1. bu arsa velevki trizm arsası .... adam ne güzel turızm arsasına üretim amaçli sera kurmuş daha ne istiyorsunuz.sizler bu tip üreticilerin önünü tıkayarak ithalatcının önünü açıyor ve devlete zarar veriyorsunuz.tam bağımsızlık sizler gb yönetici değil üretimden yana olan üreticiler belediye başkanı olduğunda gerçekleşecektir.

    YanıtlayınSil

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
EmoticonEmoticon

Anamur Haber

Anamurun 7/24 Güncel Haber Sitesi
Anamurun Güçlü Sesi,Anamur'da 8 Yıldır İnternet Haberciliğin Adresi
<>