Büyükşehir ve Anamur Belediyesi, karşılıklı olarak davalardan vazgeçtiÖzcan GÜNGER / Anamur Manşet ; Büyükşehir ve Anamur Belediyesi, karşılıklı olarak davalardan vazgeçti.


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Ekim Ayı Toplantısı’nın Birinci Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yaptı.


Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir hizmet alınmayan ancak aidat ödeme zorunluluğunun olduğu Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) üyeliğinden ayrılma ile ilgili konu Meclis’te ikinci kez gündeme geldi. Konu, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (MEŞOT) bulunan kiracılardan takipli borçlar yönünden faiz ve avukatlık ücreti alınmaması, bahse konu borç ile tahakkuk eden diğer borçların yapılandırılması ve taksitlendirilmesi ile ilgili madde de görüşüldü. Meclis’te otogar esnafının geriye dönük kira borçlarına ilişkin yapılandırmaya gidildi.


Büyükşehir ve Anamur Belediyesi, karşılıklı olarak davalardan vazgeçtiMersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Anamur Belediye Başkanlığı arasında ihtilaflı bulunan ve dava konusu edilen otogar tesisi, hal tesisi ve ilçe itfaiye merkezinin bulunduğu taşınmazlar için Anamur Belediyesi ile mutabakata varıldığından; bu hususlarda açılan davalardan feragat edilmesi ve taşınmaz üzerindeki tedbir kararının kaldırılması ile ilgili madde toplantıda oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Seçer konu hakkında, Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi çalışanlarına, bürokratlarına teşekkür ederek, “Anamur Belediye Başkanımız da burada. Orada her 2 belediye açısından sürüp gelen davalar vardı. Bu da bizim orada hareket alanımızı daraltıyordu. Bazı bölgelerde mağduriyet yaşayan vatandaşlar vardı. Anamur Belediye Başkanımız’la önce ben bir araya geldim, bu konuları görüştük. Grup sözcüleri de bu konuda bizlere katkı sundular. Daha sonra da bürokratlarımızla yaptığımız toplantıda hukuki alt yapısını da hazırladık. Her 2 belediyemiz açısından bu kararı almanın vatandaşlarımız açısından daha uygun olduğu düşüncesi ile karşılıklı olarak davalardan vazgeçtik. Anamur Belediyesi’nin de şu anda bu konularla ilgili sıkıntısı ortadan kalktı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de kalktı. Taraflara teşekkür ediyorum. Meclisimiz’e bu konuda gösterdikleri tavırdan, komisyona sevk etmeden kabul etmelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

0 comments

Yorum Gönderme

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.