Durmuş Deniz Miting Gibi Bir Toplantıyla Aday Adaylığını Açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Durmuş Deniz Miting Gibi Bir Toplantıyla Aday Adaylığını Açıkladı
haber detay altı DİNAMİK KURS
Abone ol
CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, Adaylık başvurusunun ardından yoğun katılımlı Adaylık açıklamasını yaptı.

CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz,ilçe binasında Adaylık başvurusunun ardından yoğun katılımlı adaylık açıklaması yaptı.

Belediye başkan adayı adayı Durmuş Deniz eşi Derya Deniz ve ailesi ile birlikte toplantıya katılanları tek tek hoş geldiniz diyerek karşıladılar.

Toplantı Anamur CHP İlçe Başkanı Arif Çakırcı'nın konuşması ile başladı.Çakırcı birlik beraberlik vurgusu yaparak aday adaylarının hepsine başarılar diledi. Bu seçimi kesin alacakkarını belirtti.

CHP Anamur belediye başkan aday adayı Durmuş Deniz eşi Derya Deniz ile birlikte toplantıya katılanları selamlamanın ardından konuşan Deniz şöyle dedi ; 

Sayın İl Bşk. Yardımcım, Sayın İlçe Başkanım ve İlçe Yöneticilerim, Çok Kıymetli Parti Büyüklerim, Değerli Delegelerimiz ve Üyelerimiz, Siyasi Partilerimizin çok Değerli İlçe Başkan ve Yöneticileri,Sivil Toplum Kuruluşlarının çok Değerli Başkan ve Yöneticileri,Yerel Basınımızın Emektar Temsilcileri, Kıymetli Muhtarlarımız, Çok Değerli Anamurlu Hemşerilerim hepiniz A.Adaylık Açıklama Toplantımıza Hoş geldiniz, Onur verdiniz. 


ÖZGEÇMİŞİM
Beni hepinizin yakından tanıdığınızı düşünüyorum ancak Basın Mensubu Arkadaşlarımızın videoları hem Ulusal hem de Uluslararası izleneceğinden, izninizle kısaca kendimden bahsedeyim. 1966 doğumlu,Akine Köyü nüfusuna kayıtlıyım. Öğretmen çocuğuyum. Ziraat Mühendisiyim, Mesleğimle ilgili; Zirai ilaç, tohum ve gübre bayisi iş yerim ile araç servisi, lastik bayiliği, sigorta acenteliği, muz paketleme tesisi, sulama sistemi malzemeleri bölge bayiliği iş yerlerimle ilçemde ve diğer illerde üretime yönelik faaliyetlerimiz var.Lise ve üniversite yıllarımdan beri, Sivil Toplum Örgütlerinde, Toplum Yararı Derneklerde ve Siyasi Faaliyetler içerisindeyim. Cumhuriyet Halk Partisi içinde Belediye Meclis Üyeliği, İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Adaylığı görevlerinde bulundum.


NEDEN ADAY OLDUM

yük bir onur ve gururla, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkanlığı A. Adaylığı için müracaat etmiş durumdayım.Değerli Partililer, Değerli Yol Arkadaşlarım, 31 Mart 2019 Seçimlerinde de CHP’den Anamur Belediye Başkanlığı için Aday olup, seçim yarışına girdim.O tarihte Anamur’da birinci parti olan AKP ile dördüncü parti olan MHP’nin ortak seçime girmesi Türkiye’deki millet ittifakının aksine Anamur’da İYİ Partinin bağımsız seçime girmesi sonucu, başarılı bir seçim kampanyası geçirmemize rağmen, belli bir oy farkı ile seçimi kaybettik. İttifaklı seçime giremediğimiz halde partimizin oy oranını arttırdık. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’ni Sn. Vahap Seçer ile kazandık. Ayrıca Tarsus, Yenişehir ve Mezitli ilçe belediyelerini de kazandık.
Partimizi iktidar yapmak hedefi ile 21 Aralık 2019 tarihinde Arkadaşlarımla İlçe Yönetimine seçildik. 2 yılı pandemi olmak üzere dört yıla yakın bir süre görevde kaldık. Bu dört yılda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Vahap Seçer ve tüm ekibiyle uyumlu bir çalışma sergiledik. Kendilerine tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Mersin’de yakaladığımız bu başarılı çalışmaların hem merkezde hem 13 ilçede süreceğine yürekten inanıyorum. İlçe yönetimi olarak partimizi beklentilerin çok üzerinde büyüttük.Yaklaşık 2000 yeni üyenin partimize katılımı ile güçlü bir mahalli örgütlenmeye gittik. Bu yeni katılımlarsadece sayısal anlamda değil niteliksel anlamda da partimize güç kattı. Partimizi sağlıklı bir üye yapısına kavuşturduk. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Cumhuriyet Halk Partisi Anamur’un en kitlesel partisidir.2020 yılı itibariyle Türkiye çapında partimize en çok kadın üye kazandıran ve Genel Merkez tarafından bununla ilgili ödül alan Kadın Kolları Başkanlığımız Türkiye Birincisi olarak takdirle karşılandı.

 

Hatırlarsanız 2011 genel seçim döneminde de kadınlarımızın üstün gayret ve çalışması ile örnek bir başarı elde edilmişti. Çok değerli partililerimiz, Bir partinin büyümesi, büyüklüğünü koruması sürekli sahada olması,halkına dokunması, sevinciyle sevinip, üzüntüsüyle üzülmesi halinde mümkün oluyor. Ben ve İlçe Yöneticilerim, Gençlik ve Kadın Kollarımız, Meclis Üyelerimizle birlikte; cenaze, düğün, hastane, ev, işyeri ziyaretleri ile 12.000’den fazla haneye, iş yerine ziyarette bulunduk. Böylece geleneğimize uygun olarak tasada ve kıvançta Anamur halkımız ile birlikte olduk. Bu ziyaretlerimizin tümünde insani dayanışmanın yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in yapmış olduğu hizmetleri ve Parti Politikalarımızı anlattık. 2023 Cumhur Başkanlığı Seçiminin hem 1’inci hem de 2’nci turunda Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun rakibi karşısında 5.000 daha fazla oy almasını özveriyle çalışarak sağladık. Milletvekili
Seçimlerinde de aynı şekilde çok çalıştık, Partimizin Mersin’imizden beş milletvekili çıkarmasına yardımcı olduk. Ayrıca bize her zaman desteğini esirgemeyen Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’ın Grup Başkanvekilliğine seçilmesini kutluyor, saygılar sunuyoruz.
2018 Genel seçimleri sonrasında üçüncü sıraya düşen partimiz, 2023 genel seçimlerinde 16.000’in üzerinde oy alarak açık ara birinci parti olmuştur. Değerli Hemşerilerim hem 12.000’e yakın Ziyaretlerimizde halkımızın bana ve Yönetimime gösterdiği yakınlık, hem de 2023 Seçim sonuçları ile Anamur Halkının Partimiz ve bizlere gösterdiği teveccüh benim yeniden Anamur Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmama neden olmuştur. 

 

ANAMUR’UN SORUNLARINI ve ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYORUZ. HALKIMIZLA BİREBİR TEMAS KURARAK 5 YILLIK HİZMET PROGRAMINI OLUŞTURACAĞIZ. HEDEFİMİZ AÇIK, ŞEFFAF, HESAP VEREBİLİR SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ TÜM 
YÖNLERİYLE HAYATA GEÇİRMEKTİR.5 YILLIK HİZMET PROGRAMININ HEDEFİNE ULAŞMASI İÇİN İYİ BİR KADRO İLE 
YOLA ÇIKMANIN GEREKLİLİĞİNE VE AVANTAJINA İNANIYORUZ.SİZLERİN DESTEĞİ İLE ADAY ADAYLIĞIMIN ADAYLIĞA DÖNÜŞECEĞİNE İNANCIM TAMDIR. GENEL BAŞKANIMIZ SN. ÖZGÜR ÖZEL’İN, PARTİ ÜST YÖNETİMİMİZİN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN. VAHAP SEÇER’İN BİZE OLAN GÜVENİNİ ALARAK KARŞINIZA ÇIKTIM.ÖRGÜTÜMÜZÜN, PARTİLİLERİMİZİN VE SİZ DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİN MOTİVASYON VE DESTEĞİNE GÜVENİYORUM.“ÜRETEN BİZLERİZ YÖNETEN DE BİZLER OLACAĞIZ.”


Tüm aday adayı arkadaşlarımı parti içi demokrasiyi zenginleştirdikleri için tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Dikkatiniz ve katılımınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.Büyüklerimin Ellerinden Öpüyorum. Hoşça kalın, Sağlıcakla kalın.

 

 

 

​​​​​​


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çevre Mühendisi Ali İlhan Ayhan’dan A.Adayılı Açıklama Programına DavetÖnceki Haber

Çevre Mühendisi Ali İlhan Ayhan’dan A.Ad...

Anamur'da Otomobilin Çarptığı Yaşlı Adam Hastaneye KaldırıldıSonraki Haber

Anamur'da Otomobilin Çarptığı Yaşlı Adam...

Haber Yorumları

Yorum Yazın