Anamurlu Bilim İnsanı Prof. Dr. Ali Ayhan Hayatını Kaybetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anamurlu Bilim İnsanı Prof. Dr. Ali Ayhan Hayatını Kaybetti
DİNAMİK KURS YATAY
Abone ol

Anamurlu  bilim insanı Prof. Dr. Ali Ayhan hayatını kaybetti.

Ayhan'nın cenazesi 11 Haziran ,Salı Günü saat 11:00’da Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsünde bunan Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonunda düzenlenecek olan anma töreninin ardından, öğle namazını müteakiben Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nde son yolculuğuna uğurlanacak, 12 Haziran Çarşamba günü Anamur Nasrettin Mezarlığına defnedilecektir.

Anamur Manşet haber sitesi olarak Prof Dr. Ali Ayhan'a Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

ALİ AYHAN KİMDİR ? 

Mersin'in Anamur ilçesinde 1940 yılında hayata doğan Ayhan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1967'de birincilikle mezun oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde 1967-1971 yıllarında uzmanlık öğrenimini tamamlayan Ayhan, Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda 1979'da doçent, 1988'de profesör ünvanını aldı.

Prof. Dr. Ayhan, 1982'de State University of New York at Buffalo'da jinekolojik onkolojide tanı ve yenilikler, kolposkopi ve lazer üzerine çalışmalar yaptı. Aynı yıl, University of British ColumbiaVancouver'da mikrocerrahinin temel prensipleri üzerine çalışan Ayhan, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Derneği, Hacettepe Kadın Doğum Kliniği Geliştirme Derneği, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, üyeliği yanında Türk Jinekolojik Onkoloji Derneğinin kurucu üyesi ve başkanlığı görevini yürüttü.

Ayrıca "International Gynecologic Cancer Society" üyesi olan Ayhan, 2005-2009 yıllarında Avrupa Jinekolojik Kanserler Birliğinin Ortadoğu Temsilcisi olarak görev yaptı.

Kadın kanserleri ile kanser öncüsü lezyonların tanı ve tedavisi, kanser taraması ve kolposkopi alanlarının ileri gelen hocalarından Prof. Dr. Ali Ayhan, 2007'den bu yana Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda görevini sürdürüyordu


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çevre mühendisi Kurtkaya'dan Kurban Bayramı MesajıÖnceki Haber

Çevre mühendisi Kurtkaya'dan Kurban Bayr...

Karan'dan Kurban Bayramı MesajıSonraki Haber

Karan'dan Kurban Bayramı Mesajı

Yorum Yazın