Reklamı Geç
Mersin
BIST10471.32
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
BTC/USD65738.27
Soner Cedit

Soner Cedit

Mail: [email protected]

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz'i Ziyaretimizden Notlar

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz'i Ziyaretimizden Notlar

ANAMUR BELEDİYE BAŞKANI DURMUŞ DENİZ’İ ZİYARETİMİZDEN NOTLAR


31 Mart yerel seçimler geride kaldı. Anamur’da seçimi önde tamamlayan sayın Durmuş DENİZ oldu.

Bir önceki köşe yazımda seçim sonuçları için bir örnekle anlatmış ve her zaman 2X2= 4 etmeyeceğini anlatmaya çalışmıştım.
Geçen günlerde dernek yönetimi olarak Sayın başkanı ziyaret ettik ve görevinde başarılar diledik. Bu köşe yazımda izlenimleri size aktaracağım…
İlk olarak sayın başkanı ciddi bir halk kitlesi ziyarete gittiğini gördük. Sosyal medyadan gördüğümüzün çok daha fazla ziyaretçisi vardı.
Sayın başkana tarım ile ilgili sorunları anlattık. Kendisi bu işin içinden gelen birisi olduğu için birçok konuya vakıf.  En önemli konulardan birisi adı unutulmuş TARIM FUARININ bir an önce yapılmaya başlanması olduğunu aktardık. Konunun farkında olduğunu ve gerekli çalışma yapılacağını iletti.
Diğer konulardan birisi ise tarım işçilerinin eğitimi konusunda belediye olarak bir çalışma yapılmasını gerektiğini ilettik. Ayrıca belediye bünyesinde daha öncede vurguladığımız tarım biriminin kurulmasını gerektiğini tekrar kendine ilettik.
Özellikle çilek Anamur’da işsizlik konusunda çok önemli bir yere sahip olduğunu küresel ısınma ile birlikte çok büyük sorunlarla karşı karşıya olduğumuzu kendisine ileterek gerekli çalışmalar yapılmasını bizlerde dernek olarak her türlü desteği sağlayacağımızı kendilerine ilettik.
Sayın başkanın en önemli konu başlıklarından birisinin ise KENT KONSEYİ olduğunu söyleyebilirim. Şehrimizi ortak akıl ile yönetilmesi konusunda STK ile iş birliği içinde belirli zamanlarda toplantılar yapılacağını iletti. Bu çok çok önemli.  Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise kent konseyi oluşturulurken gerçekten her alanda Anamur’u temsil eden kişilerden oluşması. Adının değil yaptığı işlerin ön planda olduğu bir oluşumun belirlenmesi dileğiyle.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar